2019-2020 eğitim yılı için başvuru ve kayıt sürecimiz başlamıştır.

Sunulan eğitimler

Psikodinamik Terapiler Merkezi (PTM) üç farklı seviyede eğitimler düzenlemektedir. Bu üç farklı seviye, ruh sağlığı alanında çalışan veya psikanalize ilgi duyanların farklı ihtiyaçlarına hitap etmek üzere tasarlanmıştır.

Psikanaliz ve Psikodinamik Terapilere Giriş (eğitim ayrıntıları için tıklayın) eğitimi psikanalize ilgi duyan, fakat bu alanda daha önce hiç kapsamlı bir eğitim almamış katılımcılar için uygun olan iki dönemlik bir eğitimdir.

Psikodinamik Terapiler: Teori ve Uygulama (eğitim ayrıntıları için tıklayın) eğitimi ise psikanalitik veya psikodinamik alanda temel bir eğitimden geçmiş ve/veya süpervizyon görmüş, alanın sunduğu temel kavramlara hakim katılımcıların psikodinamik yaklaşımla çalışmak konusunda derinleşmelerini sağlamak üzere tasarlanmış iki dönemlik bir eğitimdir. Okumalar İnglizce olduğu için katılımcıların metinleri anlayacak İnglizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir.

Çağdaş Psikanaliz ve Psikodinamik Terapilerde İleri Çalışmalar (eğitim ayrıntıları için tıklayın) ise ruh sağlığı uzmanlığını psikanalitik/ psikodinamik yönelimli bir programda tamamlamış profesyonellerin, ileri okumalar eşliğinde bu yönelime dair kavram ve uygulamaları derinlemesine tartışabileceği bir zemin sunmaktadır. Diğer eğitimlerden farklı olarak Çağdaş Psikanaliz ve Psikodinamik Terapilerde İleri Çalışmalar eğitiminde her sene farklı konulardan oluşan bir programla çalışılacaktır. Bu eğitimde katılımcıların ileri seviyede İnglizce hakimiyetine sahip olmaları gerekmektedir.

Eğitimlere başvurmak için sitemizdeki başvuru formunu doldurabilirsiniz (başvuru formu için tıklayın).