Psikanaliz ve Psikodinamik Terapilere Giriş 

Eğitimin amacı ve konuları

Bu eğitim ile katılımcılara psikanalizin çeşitli ekollerinin tarihsel sıraları ve perspektifleriyle düzenli olarak tanıtılması hedeflenmiştir. Bu çerçevede giriş seviyesinde anlatılacak ekoller arasında Freud’un dürtü kuramı, ego psikolojisi, nesne ilişkileri kuramı, kendilik psikolojisi, öznelerarası psikanaliz vardır. Katılımcılar aynı zamanda vaka örnekleri ile beraber, serbest çağrışım, direnç, savunma mekanizmaları gibi psikanalizin uygulamalı kavramlarını da yakından inceleme imkanını bulacaklardır.

Eğitimin ilk dönemi psikanalitik kuramı anlamaya, ikinci dönemi ise psikanalitik kavramların faklı alanlarda uygulanmasına ayrılmıştır.

Bu eğitimin temel amacı daha önce hiç psikanaliz ile karşılaşmamış veya psikanalize dair okumalar yapmakla beraber alanı düzenli inceleyememiş katılımcılara, psikanalitik coğrafyanın her köşesini düzenli bir şekilde tanıtmaktadır.

 

Eğitim süresi ve takvimi

Eğitimler iki haftada bir Perşembe Saat 18:30-21:00 arasında gerçekleşecektir.  Her dönemde 9 buluşma olmak üzere, toplam 18 buluşma yapılacaktır.

Eğitimin ilk dönemi 3 Ekim 2019'de başlayıp 23 Ocak 2020'de sonra erecektir.  İkinci dönemi 6 Şubat 2020’de başlayıp 28 Mayıs 2020’de bitecektir.

 

Kimler katılabilir

Bu eğitime daha önce psikanaliz ile ilgili ders/eğitim almamış, psikanaliz ile ilgilenen ve ruh sağlığı alanlarından birinde (veya yakın bir alanda) çalışan/öğrenci olan herkes katılabilir.

 

Eğitim şekli

Eğitim küçük gruplarda (maksimum 8 kişilik) gerçekleştirilmektedir.

Bu eğitim didaktik (akademik) bir formatta verilmektedir. Eğitimi zenginleştirmek üzere her buluşmada yapılması beklenen okumalar ve vaka örnekleri olacaktır.

 

Ücret ve ödeme bilgileri

Eğitimin ücreti dönem başına 2,500 TL olmak üzere toplam 5,000 TL'dir (KDV dahil). Ödemeler nakit, havale ya da kredi kartı yoluyla yapılabilir.

Dönem başına peşin ödemede %10 indirim almak mümkündür. (Dönem başı eğitim ücreti 2,500 TL'den 2,250 TL'ye düşer). Peşin ödemenin kayıt sırasında tamamlanması gerekmektedir.

Eğitim ücretini aylık olarak ödemeniz de mümkündür. İlk ödemenizi (500 TL) kayıt sırasında yaptıktan sonra, eğitimin sürdüğü 8 ay boyunca eğitim ücretini ayda 500 TL olarak 9 adet ödemede gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler her ayın ilk buluşmasında yapılmaktadır.

 

Başvuru ve Kayıt

Başvurunuzu başlatmak için sitemizdeki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir (başvuru formuna ulaşmak için tıklayın).

Başvuru formunuz tarafımıza ulaştıktan sonra sizinle bir eğitmenimiz öngörüşme yapılacaktır (yüz yüze veya telefonda). Öngörüşmenin sonunda eğitimin sizin için uygun olup olmadığına karşılıklı karar verilecektir.

Kaydınızı kesinleştirmek için eğitim ücretinin tamamını (peşin ödeme indirimi ile 2,250 TL) veya ilk ödemesini (500 TL) yapmanız gerekmektedir.

 

Eğitmenler

Uzm. Kli. Psk. Ferhat Jak İçöz

Uzm. Kli. Psk. Aslı Çallıoğlu