Ekibimiz

 

Dr. Mia Medina

Klinik Psikolog

Lisans öğrenimini ABD'de Brandeis Üniversitesi'nde aldıktan sonra, Doktora öğrenimini 2005 yılında Massachusetts School of Professional Psychology’de tamamlamış, ardından Massachusetts Institute of Psychoanalysis’de doktora sonrası uzmanlığını yapmıştır. Yine ABD'de önce Tufts Üniversitesi Danışmanlık biriminde,  sonra Faulkner Hastanesi yatan hasta bölümünde çalışmış; 2008-2011 yılları arasında da özel ofisinde psikoterapi hizmeti vermiştir. 2011 yılında İstanbul’a dönen Mia Medina, o zamandan beri Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.  Aynı zamanda, özel danışan görmeye devam etmiş, bireysel ve grup süpervizyonun yanısıra İlişkisel Psikanaliz ve Psikodinamik Terapiler konulu eğitimler vermiştir. 2017 yılında Ferhat Jak İçöz ile birlikte Psikodinamik Terapi Merkezi'ni kurmuştur. Psikolojik travma ve çağdaş ilişkisel psikanalitik kuram ilgi ve uzmanlık alanları arasındadır. 

CV için tıklayın

Ferhat Jak İçöz

Klinik Psikolog

Sankt Georg Avusturya Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra lisans düzeyinde Psikoloji eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Vassar College’da almıştır. Klinik Psikoloji uzmanlığını ise yine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji uzmanlığının yanı sıra Liverpool Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme ve Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Hali hazırda Middlesex Üniversitesi – New School of Psychotherapy and Counselling’de (Londra, İngiltere) Varoluşçu Terapiler alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın psikodinamik/psikanalitik yönelim derslerini vermekte ve bu yönelimi seçen uzman adaylarını süpervize etmektedir. Bunun yanı sıra Hasan Kalyoncu Ünivesitesi’nde (Gaziantep) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda varoluşçu psikoterapiler ve grup psikoterapileri üzerine ders ve süpervizyon vermektedir. 2012’de Varoluşçu Akademi’yi, 2014’de ise yayıncılık faaliyetleri için Aletheia Kitap’ı kurmuştur. 2017 yılında Mia Medina ile birlikte Psikodinamik Terapi Merkezi'ni kurmuştur.

Aslı Çallıoğlu

Klinik Psikolog

İtalyan Lisesi’ndeki öğrenimi sonrasında lisans düzeyindeki Psikoloji eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Università degli Studi di Milano’da almıştır. Klinik Psikoloji uzmanlığını İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi - İstanbul Tıp Fakültesi Konsültasyon Liyezon Anabilim Dalı, Psikososyal Onkoloji Yüksek Lisans Programı’nda Psikoonkoloji eğitimi almıştır. Bunların yanında, Gestalt Terapi eğitimi ve temel düzeyde Psikodrama eğitimi almıştır. Psikoterapi çalışmalarının yanı sıra, doktora düzeyindeki çalışmalarına İstanbul Üniversitesi -İstanbul Tıp Fakültesi, İleri Nörolojik Bilimler Doktora Programı’nda devam etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda psikodinamik yönelimli süpervizyon vermektedir. İstanbul Psikanaliz, Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği (PSİKE İstanbul) bünyesinde psikanaliz formasyonuna devam etmektedir.

 

Zeynep Kızılkaya

Klinik Psikolog

Psikoloji lisans eğitimini Kanada'da McGill Üniversitesi'nde almıştır. Klinik Psikoloji uzmanlığını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda tamamlamıştır. Universal Aksaray Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nde 2 yıl görev yapmıştır. Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (EABCT) tarafından akredite edilmiş Kognitif ve Davranış Terapistliğini almasının yanı sıra, ağırlıklı olarak psikanalitik ekol doğrultusunda çalışmalarını sürdürmüştür. Yetişkinlerle psikodinamik yönelimli terapi ve psikolojik değerlendirme çalışmalarına Psikodinamik Terapiler Merkezi bünyesinde devam etmektedir.

Filiz Aykan

Klinik Psikolog

Nişantaşı Anadolu Lisesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Bankacılık sektöründe başladığı kariyerini insan kaynakları alanında sürdürmüş ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tamamlamıştır. Son beş yılında üst düzey yöneticilik görevleri üstlendiği insan kaynakları kariyerini noktalama kararı alarak klinik psikoloji alanına yönelmiştir. Lisans düzeyindeki Psikoloji eğitimini Doğuş Üniversitesi’nde almış, Klinik Psikoloji uzmanlığını ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Halen Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı’na devam etmektedir. Yüksek lisans eğitimi sırasında hem Psikodinamik Terapi, hem de Bilişsel Davranışçı Terapi eğitim ve stajlarını tamamlamıştır. Yetişkin bireyler ile bireysel terapi çalışmalarına devam etmektedir.