Psikodinamik Terapiler: Teori ve Uygulama  

 

Eğitimin amacı ve konuları

Bu eğitimde psikanalitik kuramın sunduğu farklı kavramlar ve yöntemler orijinal metinlerden okumalar yaparak yakından incelenecektir. Eğitime katılım için psikanalitik kavram ve uygulamalara dair temel bir aşinalık gerekmektedir. 

Eğitimin ilk döneminde klasik psikanaliz, nesne ilişkileri kuramı, kendilik kuramı ve çağdaş ilişkisel psikanaliz orijinal metinlerden okumalar yaparak ve farklı ekoller karşılaştırılarak işlenecektir. Bunun yanı sıra, terapi uygulamasına dair terapötik eylemsellik, aktarım, karşı aktarım, kendini açma, travma, direnç ve terapide zor durumlar gibi konular ilgili metinler ve klinik örneklerle desteklenerek çalışılacaktır. Eğitimin ikinci döneminde, çağdaş psikanalizde ileri kavramlar daha derinlemesine işlenecektir. Bunun yanı sıra, oturumların son birer saati katılımcıların vaka sunumlarına ve bu vakaların hem pratik hem kuramsal olarak tartışılmasına ayrılacaktır.

 

Eğitim süresi ve takvimi

Eğitimler iki haftada bir Perşembe Saat 18:30-21:00 arasında gerçekleşecektir.  Her dönemde 9 buluşma olmak üzere, toplam 18 buluşma yapılacaktır.

Eğitimin ilk dönemi 10 Ekim 2019'de başlayıp 30 Ocak 2020'de sonra erecektir.  İkinci dönemi 13 Şubat 2020’de başlayıp 4 Haziran 2020’de bitecektir.

Kimler katılabilir

Bu eğitime katılmayı dileyenlerden aşağıdaki kriterlere uygun olmaları beklenmektedir:

  • Ruh sağlığı alanında uzman veya uzman adayı olmak (psikiyatri asistanlığı, klinik psikoloji yüksek lisans öğrencisi gibi)

  • Psikanalitik ve psikodinamik kavramlara aşina olmak (uzmanlık seviyesinde en az bir psikanalitik veya psikodinamik ders veya uzun dönem süpervizyon almış olmak)

  • Okumaları yapacak kadar İngilizce hakimiyeti

  • Düzenli olarak okumaları yapabilmek

 

Eğitim şekli

Eğitim küçük gruplarda (maksimum 8 kişilik) gerçekleştirilmektedir.

Bu eğitim hem didaktik hem de okumalar ve vaka üzerinden tartışma şeklinde ilerletilecektir. Psikanalitik ve psikodinamik kuramların ve uygulamaların üzerinden geçileceği gibi, konularla ilgili grup içerisinde derinlemesine tartışmalar sürdürülecektir.

 

Ücret ve ödeme bilgileri

Eğitimin ücreti dönem başına 2,500 TL olmak üzere toplam 5,000 TL'dir (KDV dahil). Ödemeler nakit, havale ya da kredi kartı yoluyla yapılabilir.

Dönem başına peşin ödemede %10 indirim almak mümkündür. (Dönem başı eğitim ücreti 2,500 TL'den 2,250 TL'ye düşer). Peşin ödemenin kayıt sırasında tamamlanması gerekmektedir.

Eğitim ücretini aylık olarak ödemeniz de mümkündür. İlk ödemenizi (500 TL) kayıt sırasında yaptıktan sonra, eğitimin sürdüğü 8 ay boyunca eğitim ücretini ayda 500 TL olarak 9 adet ödemede gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler her ayın ilk buluşmasında yapılmaktadır.

Başvuru ve Kayıt

Başvurunuzu başlatmak için sitemizdeki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir (başvuru formuna ulaşmak için tıklayın).

Başvuru formunuz tarafımıza ulaştıktan sonra sizinle bir eğitmenimiz öngörüşme yapılacaktır (yüz yüze veya telefonda). Öngörüşmenin sonunda eğitimin sizin için uygun olup olmadığına karşılıklı karar verilecektir.

Kaydınızı kesinleştirmek için eğitim ücretinin tamamını (peşin ödeme indirimi ile 2,250 TL) veya ilk ödemesini (500 TL) yapmanız gerekmektedir.

 

 

 

Eğitmenler

Dr. Psk. Mia Medina

Uzm. Kli. Psk. Ferhat Jak İçöz

Uzm. Kli. Psk. Burçak Erdal