Çağdaş Psikanaliz ve Psikodinamik Terapilerde İleri Çalışmalar

2019 Bahar Teması: Terapistin Öznelliği

Eğitimin amacı ve konuları

Bu eğitimin teması her açıldığı dönem değişmektedir. Bu dönemin teması: “Terapistin öznelliği”

Katılımcıların o dönemin teması ile ilgili derinlemesine bilgi ve uygulamalı içgörü edinmeleri hedeflenmektedir. Bu bağlamda katılımcılar konularla alakalı orijinal metinleri okuyacak ve konular hem kuramsal açıdan, hem de vaka örnekleri üzerinden uygulamalı olarak buluşmalarda ele alınacaktır.

Bu dönemki eğitimin konuları arasında terapistin kendini açması, terapistin bedeni, düşlem ve metafor, analitik alan ve üçüncü gibi konular yer almaktadır.

 

Eğitim süresi ve takvimi

Eğitim 14 Şubat 2019’da başlayıp, 13 Haziran 2019’da bitecektir. Buluşmalar iki haftada bir, Perşembe akşamları, 18:30-21:30 arasında gerçekleşecektir.

Buluşmaların ilk iki saati verilen okumalar üzerine tartışmalara ayrılacakken, son saati ise katılımcıların vakalarının bahsi geçen konular üzerinden tartışılmasına alan açacak bir süpervizyon saati olarak değerlendirilecektir.

Toplam 9 buluşma yapılacaktır. Buluşmalar aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirilecektir:

14 Şubat 2019, 28 Şubat 2019, 14 Mart 2019, 28 Mart 2019, 11 Nisan 2019, 25 Nisan 2019, 9 Mayıs 2019, 23 Mayıs 2019, 13 Haziran 2019* (* son buluşma bayram tatili nedeniyle bir hafta gecikmeli planlanmıştır)

 

Kimler katılabilir

Bu eğitime katılmayı dileyenlerden aşağıdaki kriterlere uygun olmaları beklenmektedir:

  • Ruh sağlığı alanında uzman olmak

  • Psikanalitik ve psikodinamik kavramlara hakimiyet (örneğin uzmanlığın alındığı veya yapıldığı akademik programın psikanalitik/psikodinamik temelli olması)

  • İleri seviyede İngilizce hakimiyeti

  • Düzenli olarak okumaları yapabilmek

 

Eğitim şekli

Eğitim küçük gruplarda (maksimum 8 kişilik) gerçekleştirilmektedir.

Bu eğitim okumalar üzerinden tartışmalar şeklinde ilerletilecektir. O buluşmanın okuma metinleri üzerinden konular hem kuramsal boyutta, hem de vaka örnekleriyle uygulamalı boyutta tartışılacaktır.

 

Başvuru ve Kayıt

Başvurunuzu başlatmak için sitemizdeki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir (başvuru formuna ulaşmak için tıklayın).

Başvuru formunuz tarafımıza ulaştıktan sonra sizinle bir eğitmenimiz öngörüşme yapılacaktır (yüz yüze veya telefonda). Öngörüşmenin sonunda eğitimin sizin için uygun olup olmadığına karşılıklı karar verilecektir.

Kaydınızı kesinleştirmek için eğitim ücretinin tamamını (peşin ödeme indirimi ile 2,250 TL) veya ilk ödemesini (500 TL) yapmanız gerekmektedir.

 

Ücret ve ödeme bilgileri

Eğitimin toplam ücreti KDV dahil 2500 TL’dir. Ödemeler nakit ya da havale yoluyla yapılabilir.

Peşin ödemede %10 indirim almak mümkündür. (Eğitim ücreti 2,500 TL'den 2,250 TL'ye düşer). Peşin ödemenin kayıt sırasında tamamlanması gerekmektedir.

Eğitim ücretini aylık olarak ödemeniz de mümkündür. İlk ödemenizi (500 TL) kayıt sırasında yaptıktan sonra, eğitimin sürdüğü 4 ay boyunca eğitim ücretini ayda 500 TL olarak 4 adet ödemede gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler her ayın ilk buluşmasında yapılmaktadır.

 

Eğitmenler

Dr. Psk. Mia Medina

Uzm. Kli. Psk. Ferhat Jak İçöz

Uzm. Kli. Psk. Burçak Erdal